İptal ve iade formunu doldurmak için tıklayınız.

İade etmek istediğiniz ürün, açılmamış olarak orijinal ambalajı ile teslim alındığı tarihten sonra en fazla 14 gün içinde geri gönderilmelidir.  Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.

Hasar görmüş, ambalajı açılmış, yırtılmış, kullanılmış, geri gönderim sırasında ezilmiş durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

bellisa.com.tr ‘ye bildirilmeden yapılan kargo gönderimlerinin ücreti üyeye aittir. Çalışılan kargo firması haricinde bir kargo firması ile iade/değişim gönderimi yapılması durumunda, kargo ücreti tarafımızca karşılanmamaktadır.

Tüm değişim/iade talepleri sistemden bellisa.com.tr üzerinden yapılmalıdır.

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına veya hesabına iade edilmesi için bellisa.com.tr iade işlemini başlatır. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafından olacak aksaklıklardan bellisa.com.tr sorumlu değildir.

 

Ürünlerin İadesinde;
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

 

Her türlü kozmetik ürünleri, kişisel bakım, sağlık ve güzellik ürünleri iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

 

İade İşlemleri:
Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi, ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde “Sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak” tarafımıza gönderdikten sonra iadeniz ulaştığında İade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.